Skip Navigation LinksMisyonumuz-Vizyonumuz

Misyonumuz Vizyonumuz Beyanı

Vizyonumuz, mezunlarımızın; evrensel ölçekte bilgi üreten, toplumun gereksinimleri doğrultusunda bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amacını taşıyan, gelişmeleri izleyerek kendini sürekli geliştiren, evrensel nitelikte ileri tıp teknolojilerine hakim, toplumun sağlık sorunlarına çözüm getirebilen, ekip çalışmasına yatkın, profesyonellik değerleri taşıyan, liderlik nitelikleri kazanmış ve iyi iletişim kuran hekimler yetiştirmektir.

 İileri düzeyde öğrenci odaklı eğitim ve araştırma olanaklarına sahip, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, bölgesinde ve dünyada tanınan, önde gelen ve tercih edilen tıp fakültesi olmaktır.

Amacımız, küresel sağlık sorunlarının farkında olan, sorgulayan, bilimdeki gelişmeleri yakından izleyerek evrensel bilgi üretimine katkıda bulunan etik yönde bilinçli, analitik yeteneği yüksek, teknolojiyi bilgiye çevirmeyi başarabilen yüksek kalitede hekimler yetiştirebilmektir.

Doğu Akdeniz Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak mezunlarımız için misyonumuz:

  • En ileri ulusal standartlarda en yüksek seviyede tıbbi bilgi ve becerilerini göstermek
  • Küresel sağlık konuların hakkında ileri farkındalık ve anlayış yakalamak
  • Örnek sağlık hizmeti sunarak toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için çaba sarfetmek
  • Günlük tıbbi uygulamalarda en gelişmiş teknoloji ve yenilikleri takip etmek
  • Sadece iyi doktorlar olarak değil, ayni zamanda iyi profesyoneller, etik kişiler, liderler ve takım arkadaşları olarak da bilgi ve becerilerini göstermek.
DAÜ Web Siteleri