Tıp Fakültesi

 

Tıp Fakültesi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi 2012-2013 Akademik yılında ilk öğrencileri ile eğitim yaşamına başlamıştır.

Misyonumuz, mezunlarımızın; evrensel ölçekte bilgi üreten, toplumun gereksinimleri doğrultusunda bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amacını taşıyan, gelişmeleri izleyerek kendini sürekli geliştiren, evrensel nitelikte ileri tıp teknolojilerine hakim, toplumun sağlık sorunlarına çözüm getirebilen, ekip çalışmasına yatkın, profesyonellik değerleri taşıyan, liderlik nitelikleri kazanmış ve iyi iletişim kuran hekimler yetiştirmektir.

Devamı..


​Olana​kl​ar

Fakültemizde; uluslararası yetkinliklerini kanıtlamış öğretim üyelerinden eğitim almanın ve yine öğretim üyelerinin danışmanlığında bilimsel öğrenci kulüplerine aktif olarak katılmanın yanısıra öğrenciler; kişisel ve sosyal gelişimleri için kurulan tiyatro, sinema, edebiyat, spor, satranç gibi öğrenci kulüplerinde yer alma olanağı bulacaklar; ayrıca sürekli tıp eğitimi kapsamında haftalık ve aylık olarak düzenlenen seminer programlarına katılabileceklerdir. 

DAÜ Web Siteleri