Skip Navigation LinksNews

Haberler

DAÜ ile KKTC Sağlık Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

DAÜ ile KKTC Sağlık Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. 3 Kasım 2016 tarihinde DAÜ Rektörlük makamında imzalanan işbirliği protokolü, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi ile KKTC Sağlık Bakanlığı`nın, KKTC`nin sağlık sorunlarına yönelik birlikte yürütecekleri araştırma ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek için afiliasyon esaslarını içeriyor.

Söz konusu işbirliği protokolüne üniversite adına DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam imza koyarken Sağlık Bakanlığı adına KKTC Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu imza koydu. İmza töreninde KKTC Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı, VYK üyeleri, Rektör Yardımcıları, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanları da hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Osam, DAÜ ve KKTC için önemli bir işbirliği olacağını aktardı. Prof. Dr. Osam, imzalanan protokol ile Tıp Fakültesi ve sağlık alanında eğitim alan öğrencilerin eğitimlerine büyük katkı sağlanacağını aktararak protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Dr. Sucuoğlu ise gerçekleştirdiği konuşmasında imzalanan protokolün öğrencilerin önünü acacağına inandığını belirterek gençlerin teorik bilgilerini pratiğe dökebileceklerini vurguladı. Dr. Sucuoğlu, hastanelerin eğitim kurumlarının hastaneleri şeklinde olacağını belirterek öğrencilerin staj yapabileceklerini ve önemli deneyim kazanabileceklerini belirtti.  

Tüm Haberleri Göster

Yayınlanma Tarihi
4 Kasım 2016